Kαταιγιστική Nάπολη απέναντι στη Λίβερπουλ – Νικηφόρο ξεκίνημα και για την Τότεναμ

0

Μια φοβερή και τρομερή Νάπολι εμφανίστηκε στο Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα συντρίβοντας τη περσινή φιναλίστ Λίβερπουλ με 4-1, βάζοντας φωτιά στον πρώτο όμιλο του Champions League.

Οι Ναπολιτάνοι ήταν καταιγιστικοί στο πρώτο ημίχρονο παίρνοντας προβάδισμα 3 τερμάτων με σκόρερ του Ζιελίνσκι, Σιμεόνε και Ανγκισά, με τους παίκτες τους Σπαλέτι να έχουν ευκαιρίες να πετύχουν περισσότερα τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ζιελίνσκι έκανε το 4-0, ενώ το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Κλοπ η οποία προβληματίζει μέχρι στιγμής με την απόδοση της, ήταν να μειώσει με τον Ντιας σε 4-1.

Απο την άλλη για την Τότεναμ δύο γκολ του Ριτσάρλισον ήταν αρκετά  ωστε να επικρατήσει επί της σκληροτράχηλης Μαρσέιγ με 2-0. Ο Βραζιλιάνος σκόραρε δις στο δεύτερο ημίχρονο, κάνοντας ιδανικό ντεμπούτο στη κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, με τους ”πετεινούς” να σκαρφαλώνουν στη κορυφή του 4ου ομίλου μαζί με τη Σπόρτινγκ.