Αργεντινή – Γαλλία: Απίστευτη εξέλιξη με δύο γκολ από τον Εμπαπέ μέσα σε 2 λεπτά

0

Με το σκορ στο 2-0 υπέρ της Αργεντινής, όλα έδειχναν ότι η κούπα του Μουντιάλ ήταν έτοιμη να προσγειωθεί στα χέρια του Λιονέλ Μέσι. Ο Εμπαπέ, όμως, είχε διαφορετική άποψη και με δύο γκολ έβαλε ξανά στο παιχνίδι τη Γαλλία μέσα σε δύο λεπτά.

Ο Κιλιάν Εμπαπέ έβαλε… φωτιά στον τελικό του Μουντιάλ, σοκάροντας την Αργεντινή δύο φορές μέσα σε 2 λεπτά. Ο Γάλλος επιθετικός έδωσε το φιλί της ζωής στους τρικολόρ, καταφέρνοντας να φέρει το παιχνίδι στα ίσια (2-2).
Η Γαλλία έχει… σφυγμό: χάρη σ’ ένα μαγικό τρίλεπτο του Κιλιάν Μπαπέ (πέναλτι στο 80΄, τελείωμα για Όσκαρ στο 82΄).

Συγκεκριμένα, ο 23χρονος σούπερ σταρ μείωσε (80΄) σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στη συνέχεια (82′) με ένα απίθανο γυριστό νίκησε τον Μαρτίνες για το 2-2.