Ισοπαλία στην Λεωφόρο και όλα κρίνονται στο Καραϊσκάκης

0

Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός έμειναν στο 1-1 στο γήπεδο της Λεωφόρου και θα λύσουν τις διαφορές τους για την πρόκριση στα προημιτελικά σε μία εβδομάδα στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Οι δύο αιώνιοι είχαν από ένα καλό ημίχρονο και με τα γκολ των Αλεξανδρόπουλου (45’) και Ιωαννίδη (65’) διαμορφώθηκε το τελικό 1-1. Στο πρώτο μέρος οι Πειραιώτες έκαναν ένα πολύ καλό τακτικά παιχνίδι, είχαν τον έλεγχο του αγώνα και σκόραραν από κόρνερ σε αντίθεση με τους πράσινους που δεν μπήκαν ποτέ στο παιχνίδι.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε με τον Παναθηναϊκό να παίρνει επιθετική πνοή από τη είσοδο των Σπόραρ, Βέρμπιτς και τελικά να σκοράρει στο 65’ με τον Ιωαννίδη από κόρνερ. Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες στο τελευταίο δεκάλεπτο για δεύτερο γκολ, αλλά το 1-1 δεν άλλαξε κι έτσι οι δυο τους θα τα πουν την επόμενη εβδομάδα στο Φάληρο.